Szívvel Lélekkel, Portré film a bükki füves emberről, Szabó Gyuri bácsiról
Tartalma: Csalánleveles teakeverék (4x50 g), fehér fagyöngy tea (2 x 110g), teakeverék a nőnek (1x50 g), teakeverék a férfinak (1x50 g), irrigáló teakeverék (1x50 g), erdei málnalevél tea (2x50 g).
A Babaváró program százszázalékban természetes úton, a gyógynövények erejével segíthet abban, hogy a leendő szülők nagyobb eséllyel ölelhessék magukhoz újszülött gyermeküket. Ennek érdekében a rendszer az alábbi három alapelven nyugszik:
A program bármikor elkezdhető, és gyógyszeres kezelés mellett is folytatható. Ez idő alatt más gyógyteák fogyasztása azonban nem ajánlott.
A pozitív teszt után a vetélés elkerülése érdekében érdemes azonnal elkezdeni az erdei málnalevélteájának fogyasztását a 12. hétig, napi egy csészével.
Mivel az erdei málnalevél tea a természet erejével képes lehet hatékonyan szabályozni a méhizomzat működését, ezért szülés előtt 2 héten át is tanácsos napi egy csészével fogyasztani belőle.
A programot az ingyenesen letölthető Györgytea mobil aplikáció segítségével is elindíthatjuk személyre szabottan. Ennek köszönhetően az alkalmazás mindig jelezni fogja, hogy aznap melyik tea fogyasztása a szükséges. Így biztosak lehetünk abban, hogy minden nap a legtöbbet tesszük annak érdekében, hogy a leendő újszülött fogantatása hatékony legyen, és nagyobb eséllyel következzen be a várva várt gyermekáldás.
Kakukkfüves babafürdető és körömvirágos babakrém
A NATURIX tanúsítvány garanciát jelent vásárlóink számára arról, hogy a kozmetikai termék valóban a szabvány szerinti mértékben tartalmaz természetes összetevőket. Ezáltal a felhasználó egy ellenőrzött, hiteles, tanúsított rendszeren minősített olyan kozmetikai terméket kap, mely biztonságot jelent számára az összetételét és gyártását illetően.
Verbénás teakeverék (anyatejes tápláláshoz)
közönséges vasfű hajtás (30 %), csalánlevél, fekete ribizli termés, komlótoboz, kecskeruta virágos hajtás
Tejtermelés fokozására napi 1-3 csészével fogyassza étkezések között, lehetőleg ízesítés nélkül.
Folyamatosan fogyasztható, amíg szükséges.
Élvezeti teák
Az erdő csendje
Szabó Gyuri bácsi teakeveréke finom ízével tökéletes testi-lelki egyensúlyt teremt, és elhozza a bükki erdők csendjét és nyugalmát.
Bükki varázs
Szabó Gyuri bácsi mindig is úgy gondolta, hogy a Bükk hegység Magyarország legszebb vidéke. Innen származik a Bükki varázs tea receptje is.
Nyári tea
A bükki fenyveserdők hűs csendjét idéző kellemes ízű, üdítő teakeverék.
Téli tea
llatos, ízletes forró teája felmelegíti testünket-lelkünket. Gyuri bácsi szerint különösen a téli, hideg, megfázásos időszakban esik jól.
gyermekláncfű gyökér (Taraxacum officinale radix), csalánlevél (Urtica dioica L., és Urtica urens L.; folium), közönséges orbáncfű virágos hajtás (Hypericum perforatum L.; herba), fekete áfonyalevél (Vaccinium myrtillus L.; folium), mezei katáng gyökér (Cichorium intybus L.; radix)
Epeköves betegeknek tilos fogyasztaniuk. Kumarintartalmú vérhígítókkal (pl. Syncumar, Marfarin) párhuzamosan nem szabad fogyasztani. Vérnyomás- és szívgyógyszert a tea fogyasztása előtt vagy után 2 órával lehet bevenni. 12 éven aluli gyermekek és várandós/szoptató kismamák az orvos megkérdezése nélkül ne igyák.
Két teafiltert 1 csésze (kb. 2,5 dl) vízzel forrázzon le, 45 percig hagyja állni, majd emelje ki.
fekete áfonyalevél (40%), csalánlevél, diófalevél, erdei szederlevél
Főétkezés után 5 perccel fogyassza, lehetőleg ízesítés nélkül.
Terhesség, szoptatás alatt, valamint gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott.
Egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzon le, 15 perc után szűrje le. Ne használjon fémszűrőt.
Napi egy csészével korlátlan ideig iható.
A gyógyteák éhgyomorra szívódnak fel a leggyorsabban, ezért legtöbbször a reggeli órákban javasoljuk a fogyasztásukat. A főbb étkezések után 3 órával az ember éhgyomri állapotba kerül, tehát ezekben az időszakokban is gyorsabb a felszívódási idő. A vízhajtó teákat (pl. nyírfalevél, bodzavirág, tejoltó galaj) és a tisztító hatással rendelkező teákat (aranyvesszőfű, csalánlevél, diófalevél) is érdemes a reggeli órákban, étkezés előtt fogyasztani. A nyugtató teákat a nap folyamán bármikor ihatják. Az orbáncfű teát azonban este javasoljuk fogyasztani. A hashajtó teákat az esti órákban lefekvés előtt melegen kortyolják el.
Az azonos betegségre ható gyógynövényeket össze lehet keverni. A Bürki törvény kimondja, hogy az azonos betegségre ható növények összekeverve felerősítik egymás hatását. Meghűlés vagy influenza esetén a kakukkfűből, fürtös mentából, bodzavirágból, útifűből és apróbojtorjánból összeállított teakeverék nagyon hatásos lesz ezekre a betegségekre. Különböző betegségekre ható növényeket ne keverjünk össze, mert kioltják egymás hatását.
A gyógyteák ízesítését nem javasoljuk. Az élvezeti teákba lehet tenni egy kevés mézet vagy citromot. De sohasem a forró teába! A méz fontos enzimjei, a citrom C-vitaminja 40 fok felett elbomlanak. Várjanak tehát addig, míg langyosra hűl a tea. A méz gyógyhatása fontos tényező, soha ne édesítsék a teájukat cukorral. Az akácméz és a repceméz lúgos kémhatása miatt a gyomorsavval küzdő betegeknek teaízesítőként ideális. Egyéves kor alatti gyermeknek nem ajánlatos mézet adni, különösen a már nem szopó csecsemőnek, mert a méz kedvez egyfajta baktérium kifejlődésének, melynek leküzdéséhez a csecsemőnek még fejletlen az immunrendszere.
A gyógyteákat készíthetjük forrázással, főzéssel vagy hideg vizes áztatással. A virágot, levelet, hajtásvéget forrázzuk. Egy adag 3 gramm, ami egy csapott evőkanálnyi mennyiség. Ezt a kimért teafüvet leforrázzuk 2,5 dl forrásból levett tiszta vízzel. Mindezek után le kell fedni, majd állni hagyni 15-20 percig. Ha kicsit túllépik ezt az időt, az nem baj, de 1 óránál ne ázzon többet.
A gyökereket, kérgeket és a terméseket főzni kell, magas rosttartalmuk miatt általában 5-10 percig. A mezei katángot is főzni kell, mivel kemény szerkezetű a szára, és csak így oldódik ki belőle a hatóanyag. Főzéssel készítjük el még a kovasav tartalmú növényeket is, pl. a mezei zsurlót.
Hideg áztatással /macerálással/ készülnek a nyálkatartalmú növények, mint például a mályva, a kankalin. Ezeket 4-5 órán át áztatjuk. A csipkebogyó C-vitamin tartalma elbomlik 40 °C felett, ezért szintén hideg vízben áztatjuk 5-6 órán át. A fehér fagyöngyöt mészmentes hideg vízben kell 12 órán át áztatni, célszerű este beáztatni, reggel meginni a teáját.
Azok a fémek, melyek modern technológiával készülnek (pl. rozsdamentes acélból), azok használhatók. Azokat a fémeket, melyekből oldódhat ki fémion, azokat nem ajánljuk. Ilyen pl. az alumínium, a réz, minden régi típusú fém és a belőlük készült eszköz. Ezek a gyógynövények hatóanyagait módosíthatják, átalakíthatják vagy hatásukat mérséklik. A vizet lehet fém teaforralóban melegíteni, de amivel a forró tea közvetlenül érintkezik (szűrő, csésze), az ne legyen fémből. Használjanak műanyag, üveg vagy textil szűrőt, esetleg klórmentes papírfiltert a teakészítésnél. A fém termosz megengedett, amennyiben rozsdamentes anyagból készült.
A papír filter praktikus, de arra ügyelni kell, hogy lehetőleg klórmentes papír legyen, hogy káros anyagok ne tudjanak kioldódni belőle.
A gyógyteák mindig frissen a leghatékonyabbak, minden esetben inkább így ajánljuk őket. Ha ez nem megoldható, akkor készítse el este és reggel fogyassza is el a teát.
A vizet felforraljuk, majd lehűtjük, így a mész kicsapódik belőle, lerakódik az edényre, vízforralóra.
Lehetőleg ne ázzon tovább a tea, csak 15-20 percig. Ennyi idő alatt a hatóanyagok ki tudnak ázni. A tea hatékonyságán a hosszabb ázási idő nem javít.